TerapiaBieszczady

Blog

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem”

Carl Gustav Jung

Samoświadomość, uważność, empatia…pandemia koronawirusa i doświadczenia ostatnich kilkunastu miesięcy jeszcze bardziej uzmysławiają, czego brakuje nam w dzisiejszym szybkim, często powierzchownym i przebodźcowanym świecie.

Te trzy słowa nierozerwalnie wiążą się z trzeźwością. Nasze kilkuletnie doświadczenie pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi pokazuje jak bardzo potrzebujemy pracy nad samoświadomością, częstszego korzystania z uważności i rozwijania empatii. Potrzebujemy tego nie tylko do walki z uzależnieniem, ale też do cieszenia się życiem codziennym. Nie tylko osoby uzależnione i współuzależnione – wszyscy!

Idąc tym tokiem myślenia, postanowiliśmy z naszymi działaniami wyjść poza przestrzeń TerapiaBieszczady

Promując rozwijanie samoświadomości, uważność na otaczający nas świat i empatyczne podejście do innych zdecydowaliśmy się organizować w Bieszczadach wydarzenia, które pozwolą nam doświadczać życia na trzeźwo wpiękny, ciekawy i mądry sposób. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych byłych i obecnych Pacjentów oraz ich Rodzin i wszystkich tych, dla których zdrowe funkcjonowanie i pełna świadomość kierowania swoimżyciem jest priorytetem, Terapiabieszczady organizuje Strefę Swiadomych. Jest to spotkanie ludzi , którzy chcą brać z życia jak najwięcej, nie boją się wyzwań, którzy pokonali i walczą z uzależnieniem, nieboją się własnych emocji, którzy cieszą się wolnością i nie boją się być Szczęśliwymi. Chcemy dzielić się pasją terapeutów, pracować nad motywacją, zdrowiem psychicznym, zapraszać ludzi, którzy żyją pełnią życiapomimo przeciwności losu, którzy inspirują i pokazują, że liczy się Tu i Teraz.

W otoczeniu pięknych Bieszczad wśród inspirujących ludzi, zapraszamy Was do pracy nad sobą. W tym miejscu będziemy informować Was i chwalić się tym , co udało nam się zrobić, kogo zainspirować i z kim ciekawym spotkać, link do filmiku https://youtu.be/wCXrUxkCcGw


Pozdrawiam M. Dec

Czy NFZ to faktycznie samo zło?

Placówki NFZ często są demonizowane ze względu na długi czas oczekiwania na wizytę oraz daleki od wzorcowego stosunek do pacjenta, wynikający często z problemów systemowych (zbyt duża liczba pacjentów przypadająca na jednego pracownika).

Czytaj dalej »

Ile trwa leczenie odwykowe zamknięte?

Rozważasz podjęcie stacjonarnej terapii uzależnień i zastanawiasz się, ile trwa leczenie odwykowe zamknięte? W naszym ośrodku w Bieszczadach terapia podstawowa obejmuje cztery tygodnie. Jeśli Twoim

Czytaj dalej »

Czym jest uzależnienie?

Zanim jeszcze zgłosimy się na terapię do ośrodka leczniczego, warto zdać sobie sprawę, z czym tak naprawdę się mierzymy. Świadomość własnych problemów, potrzeb, zachowań i ograniczeń może znacznie wpłynąć na proces zdrowienia i pomóc w odbudowaniu życia na własnych zasadach.

Czytaj dalej »