TerapiaBieszczady

Blog

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem”

Carl Gustav Jung

Samoświadomość, uważność, empatia…pandemia koronawirusa i doświadczenia ostatnich kilkunastu miesięcy jeszcze bardziej uzmysławiają, czego brakuje nam w dzisiejszym szybkim, często powierzchownym i przebodźcowanym świecie.

Te trzy słowa nierozerwalnie wiążą się z trzeźwością. Nasze kilkuletnie doświadczenie pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi pokazuje jak bardzo potrzebujemy pracy nad samoświadomością, częstszego korzystania z uważności i rozwijania empatii. Potrzebujemy tego nie tylko do walki z uzależnieniem, ale też do cieszenia się życiem codziennym. Nie tylko osoby uzależnione i współuzależnione – wszyscy!

Idąc tym tokiem myślenia, postanowiliśmy z naszymi działaniami wyjść poza przestrzeń TerapiaBieszczady

Promując rozwijanie samoświadomości, uważność na otaczający nas świat i empatyczne podejście do innych zdecydowaliśmy się organizować w Bieszczadach wydarzenia, które pozwolą nam doświadczać życia na trzeźwo wpiękny, ciekawy i mądry sposób. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych byłych i obecnych Pacjentów oraz ich Rodzin i wszystkich tych, dla których zdrowe funkcjonowanie i pełna świadomość kierowania swoimżyciem jest priorytetem, Terapiabieszczady organizuje Strefę Swiadomych. Jest to spotkanie ludzi , którzy chcą brać z życia jak najwięcej, nie boją się wyzwań, którzy pokonali i walczą z uzależnieniem, nieboją się własnych emocji, którzy cieszą się wolnością i nie boją się być Szczęśliwymi. Chcemy dzielić się pasją terapeutów, pracować nad motywacją, zdrowiem psychicznym, zapraszać ludzi, którzy żyją pełnią życiapomimo przeciwności losu, którzy inspirują i pokazują, że liczy się Tu i Teraz.

W otoczeniu pięknych Bieszczad wśród inspirujących ludzi, zapraszamy Was do pracy nad sobą. W tym miejscu będziemy informować Was i chwalić się tym , co udało nam się zrobić, kogo zainspirować i z kim ciekawym spotkać, link do filmiku https://youtu.be/wCXrUxkCcGw


Pozdrawiam M. Dec