Rozważasz podjęcie stacjonarnej terapii uzależnień i zastanawiasz się, ile trwa leczenie odwykowe zamknięte? W naszym ośrodku w Bieszczadach terapia podstawowa obejmuje cztery tygodnie. Jeśli Twoim problemem jest uzależnienie od leków i narkotyków, wówczas pobyt w ośrodku trwa sześć tygodni, pod warunkiem, że przeszedłeś wcześniej detoks.
Zatem czas terapii stacjonarnej zależy od konkretnego przypadku, a każdy pacjent jest przez nas traktowany indywidualnie.
Czy kilka tygodni wystarczy?
Wiesz już, ile trwa leczenie odwykowe zamknięte i zastanawiasz się, czy to wystarczy, aby uporać się z problemem? Nikogo nie pozostawiamy bez wsparcia, po upływie wyznaczonego czasu proponujemy kontynuację spotkań ze specjalistą w trybie ambulatoryjnym (również zdalnie).
Wyjście z nałogu to długi proces, który wymaga pracy nad sobą. Często ludzie nie wiedzą, od czego zacząć, albo żyją w środowisku, które nie sprzyja wyzdrowieniu. Kilkutygodniowy pobyt w ośrodku zamkniętym może stać się przełomem w Twoim życiu, pozwoli spojrzeć na sprawy z dystansu, poznać mechanizmy rządzące uzależnieniem. Zostaniesz również wyposażony w szereg praktycznych umiejętności, na przykład, jak radzić sobie z głodem alkoholowym/narkotykowym, stresem i frustracją, jak zachować asertywność, kiedy ktoś proponuje Ci używki.
Intensywne leczenie stacjonarne
Tygodnie spędzone w ośrodku to intensywny czas, wypełniony zajęciami terapeutycznymi w sesji przed- i popołudniowej. Oprócz spotkań grupowych odbywają się również sesje indywidualne. W wolnym czasie możesz skorzystać z uroków bieszczadzkiej przyrody, zrelaksować się i wyciszyć z dala od miejskiego zgiełku.
Leczenie odwykowe zamknięte, które trwa od 4 do 8 tygodni, przy odpowiedniej motywacji pozwolić Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem i przerwać błędne koło uzależnienia. Po tym czasie możesz kontynuować terapię podtrzymującą w trybie ambulatoryjnym lub nawet za pośrednictwem internetu.