TerapiaBieszczady

Warsztaty

„Praca nad sobą to jedyna pewna robota w życiu”

Narzekasz na swoje życie?
Nie czerpiesz zadowolenia z życia rodzinnego, zawodowego albo pracy?
Nie umiesz poradzić sobie z uzależnieniem swoim lub bliskiej Ci osoby?

Zastanów się, nad czym możesz popracować, aby to zmienić. Zastanów się
nad swoim charakterem, komunikacją z innymi, nad oczekiwaniami których
nigdy nie wypowiedziałeś.

 Być może warto popracować razem z nami.

Zapraszamy do uczestniczenia w regularnych spotkaniach, które mogą przełożyć się na wymierną poprawę Twojego funkcjonowania w życiu rodzinnym, społecznym czy zawodowym. Organizujemy warsztaty terapeutyczne dla osób borykających się z problemem uzależnienia – czy to własnego, czy kogoś z najbliższego otoczenia.

Zrób coś i sprawdź, jak wpłynie to na Ciebie i Twoich Bliskich.

Warsztaty, jak sama nazwa wskazuje, mają służyć nabyciu pewnych konkretnych umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Poprzez interakcję z innymi osobami można znacznie wzbogacić wiedzę na swój temat, porównać swoje doświadczenia, uzyskać cenną informację zwrotną oraz liczyć na wsparcie grupy.

Czego można nauczyć się na warsztatach?

Dzięki uczestnictwu w zajęciach zrozumiesz mechanizmy rządzące uzależnieniem, rozpoznasz wszystkie symptomy tej choroby oraz towarzyszące jej emocje i zachowania. Zaczniesz pozbywać się różnych zaprzeczeń i iluzji, uzyskując realny obraz rzeczywistości.

Nauczysz się lepszego komunikowania z otoczeniem, wyrażania swoich potrzeb i definiowania oczekiwań. Odkryjesz, że pod uzależnieniem zazwyczaj kryją się inne problemy, nieprzepracowane traumy, lęki, konflikty, zmiany osobowościowe.

Warsztaty pomogą Ci odreagować trudne emocje oraz w bardziej adaptacyjny sposób radzić sobie z odczuwanym stresem i regulować napięcie bez uciekania się do używek.

Profesjonalne wsparcie w dążeniu do zmian

Na warsztatach panuje atmosfera akceptacji i zrozumienia, ale też szczerości i otwartości. Żeby zmierzyć się z problemem, trzeba pozbyć się złudzeń i wyraźnie uświadomić sobie przyczyny, przebieg i konsekwencje uzależnienia.

Nad procesem terapeutycznym czuwa profesjonalista, który wesprze Cię w trudnych momentach. Obecność grupy wpływa również pozytywnie na motywację, wzmacniając dążenie do wprowadzenia i utrwalenia zmian.

Jeśli więc potrzebujesz pomocy i wsparcia w zmaganiach z nałogiem, możesz zgłosić się do naszego ośrodka terapeutycznego zlokalizowanego w Bieszczadach. Zapewniamy dyskrecję i kontakt z przyrodą, z dala od zgiełku miasta.